Paris Jackson, spitalizata dupa o tentativa de sinucidere.
Paris Jackson, fiica starului Michael Jackson, a fost transportata de urgenta la spital dupa o posibila tentativa de sinucidere, relateaza site-ul TMZ, potrivit Mediafax.
"Se va face bine", a declarat o sursa medicala citata de CNN.
Serviciile de ambulanta din Los Angeles au fost solicitate de urgenta, miercuri dimineata, la resedinta familiei Jackson din Calabasas.
Surse medicale au declarat ca ar putea fi vorba de o "supradoza" si ca pacientul a fost transportat la spital.
Insa bunica adolescentei de 15 ani, Katherine Jackson, a confirmat prin intermediul avocatului familiei ca este vorba de o tentativa de sinucidere. "A suferit mult dupa pierderea tatalui ei. Dar nu stim exact ce a facut-o sa recurga acum la acest gest", a precizat avocatul.
Mama adolescentei, Debbie Rowe, a confirmat ca fiica ei a incercat sa se sinucida, explicand ca tanara "a trecut prin multe in ultima perioada".
- Tarot Online: Previziuni și etalări zilnice.
- Galerie FOTO. Naturale, autentice, talentate. Cele mai mari artiste care au renunțat la machiaj pe covorul roșu
- Eric Dane revine pe ecran într-un rol sfâșietor. Bătălia sa cu ALS a fost transpusă în serialul Brilliant Minds
- Foto: Cine este Michael B. Jordan premiat cu Oscar în 2026 pentru cel mai bun actor al anului
Cu cateva ore inaintea incidentului, Paris Jackson a scris pe Twitter: "Ieri, toate problemele mele pareau sa fie atat de departe, acum se pare ca au revenit si vor ramane. Ma intreb de ce lacrimile sunt sarate".
Foto interior si prima pagina: Guliver/ Splash News