Setari Cookie-uri

Ema Oprișan îl dă în judecată pe Răzvan Kovacs! Mărturiile copiilor sunt sfâșietoare: Îl vrea pe tati acasă...

IN ACEST ARTICOL:

Despărțirea dintre Ema Oprișan și Răzvan Kovacs devine tot mai tensionată. Fosta concurentă de la Insula Iubirii spune că va merge în instanță pentru a obține drepturi depline asupra copiilor și face dezvăluiri emoționante despre întrebările pe care cei mici i le pun în lipsa tatălui lor.

La câteva luni după ce au depus actele de divorț, Ema Oprișan și Răzvan Kovacs se află într-un nou capitol tensionat al despărțirii lor. Fosta concurentă de la Insula Iubirii spune că este hotărâtă să rezolve în instanță toate aspectele care îi privesc pe cei doi copii ai lor, susținând că fostul partener este tot mai absent din viața acestora.

Potrivit Emei Oprișan, varianta unei înțelegeri la notar nu mai este o opțiune, deoarece își dorește ca drepturile și obligațiile fiecărui părinte să fie stabilite de judecători.

Ema Oprișan vrea să îl dea în judecată pe Răzvan Kovacs

Fosta concurentă de la Insula Iubirii spune că își dorește ca orice decizie privind copiii să fie luată pe cale legală și afirmă că Răzvan Kovacs ar prefera o soluție care să respecte doar condițiile impuse de el.

Citește și:

„Când el o să se hotărească să facem totul legal, nu prin notariat, cum dorește el, doar după regulile lui, atunci are dreptul să vină, să-l ia. Dacă îi dă instanța copiii, bine, dacă nu, eu nu îmi bat joc de copii, așa că vom ajunge în instanță cel mai probabil.

Oricât de mici ar fi, ei simt, sunt inteligenți. Dacă un om poate să stea luni de zile fără să își vadă copiii, cred că poate să stea toată viața fără ei. Un om care nu-și dorește nicio legătură și consideră că fosta lui viață trebuie îngropată și că e un ghimpe pentru viața lui actuală, poate să dea de bunăvoie acordul că îmi dă dreptul total asupra copilului. Este tot copilul tău, tot numele lui, dar asta nu înseamnă că trebuie să fiu agățată pentru fiecare document, pentru fiecare orice chestie de el.”, a spus vedeta pentru cancan.ro.

Citește și:

Ema Oprisan

Ema Oprișan a vorbit și despre perioada dificilă pe care spune că a traversat-o după despărțire. Aceasta afirmă că a rămas singură în creșterea celor doi copii și că fostul partener nu îi mai vizitează.

„Este normal să suferi, normal să-ți vină să urlii, să suferi, să faci o gaură în pământ, să te îngropi, să îngropi tot trecutul tău, așteptările tale și după să-ți revii. Singurul proces de vindecare este să accepți că te doare.

Dacă nu te doare, înseamnă că nu ai iubit. Eu nu sunt genul de persoană ca Răzvan care, de exemplu, a plecat de lângă mine și se duce în brațele altcuiva, ca să fiu bine eu și să te fac pe tine să suferi.

Un om normal, care are de crescut doi copii, pentru că îi cresc singură, nu mai avem nicio legătură cu Răzvan, nu trece pe la copii, este un om care acceptă că viața are și momente în care nu ești bine, în care suferi.”

Citește și:

Ce spun copiii despre lipsa tatălui

Ema Oprișan mărturisește că despărțirea îi afectează în special pe cei mici, care îi simt lipsa tatălui și îi pun întrebări dificile.

„Răzvan nu mai face parte din prezentul nostru. Am pus capăt la orice fel de contact cu el, pentru că dacă până acum îmi doream să pot să fiu un părinte care are o legătură cu celălalt părinte, pentru copii și copiii să nu simtă, acum, tocmai pentru copii nu pot să fac chestia asta. Copiii mei suferă, copiii mei nu se pot bucura de două ore la câteva săptămâni și apoi să stau să îi alin. Luna a venit plângând că nu vrea ca tati să mai muncească atât, că ea nu are nevoie de jucării, chestii și trestii.

Îl vrea pe tati acasă. Noah m-a întrebat dacă tati nu doarme cu el, înseamnă că doarme cu altcineva pe care iubește mai mult și o să aibă un alt copil? I-am explicat că e normal să le fie dor, dar nu poți controla nimic.”

Citește și:

Ce spune Ema Oprișan despre o nouă relație

Fosta concurentă de la Insula Iubirii a comentat și aparițiile publice ale lui Răzvan Kovacs alături de Ella, spunând că nu înțelege nevoia expunerii în mediul online într-un moment atât de delicat pentru familie.

„Când se desparte un cuplu, mi se pare normal ca viața pe care ți-o faci să nu influențeze viața pe care ai avut-o, mai ales că în spatele tău sunt niște copii care nu trebuie să accepte că tu faci anumite lucruri. În ceea ce privește relația cu Ella, nu consider că a fost o relație când se postează o săptămână pentru a face rău.

Poate că s-au plăcut, dar tot ceea ce face el mi se pare mult, ostentativ. Eu dacă sunt cu cineva, mă bucur eu de relație, nu simt nevoia să postez pe net ca să se vorbească despre mine. Nu îmi fac o altă relație, lumea nu înțelege că un părinte care își crește singur copiii și încearcă să-i ajute pe copii, nu are timp și nu vrea să își bată joc de o altă persoană până când el nu este bine. Dacă intri într-o relație și nu ești vindecat, îl faci să sufere pe cel de lângă tine.”

Citește și:

Ema Oprisan

În prezent, procedura de divorț dintre Ema Oprișan și Răzvan Kovacs nu a fost finalizată, iar fosta concurentă spune că este pregătită să lase instanța să decidă asupra tuturor aspectelor care îi privesc pe cei doi copii ai lor.


Pasionata de tot ce inseamna comunicare, scris si carti bune, m-am reorientat catre pasiunile mele dupa ce magia nasterii unui copil s-a produs si in cazul meu. Kinetoterapeut la baza, tehnician...

Iti place acest articol? Recomanda-l prietenilor:
Ti-a placut acest articol?

Aboneaza-te pe Kudika pentru a primi articole similare.