Andrei Rotaru a vorbit deschis despre despărțirea de Cristina Petre și despre perioada dificilă de după revenirea din Thailanda
Povestea dintre Andrei Rotaru și Cristina Petre continuă să atragă atenția publicului, chiar și după ce cei doi au ales să meargă pe drumuri separate. Fostul cuplu, devenit cunoscut după participarea la „Insula Iubirii”, a trecut printr-o perioadă dificilă, iar Andrei a vorbit recent despre motivele care, în opinia sa, ar fi contribuit la destrămarea relației.
Invitat în cadrul „Insula Iubirii – Reuniuni”, Andrei Rotaru a făcut mai multe dezvăluiri despre perioada de după revenirea din Thailanda. Potrivit fostului concurent, decizia de a încheia relația nu i-ar fi aparținut, acesta susținând că și-ar fi dorit ca mariajul să continue.
Unul dintre lucrurile pe care Andrei le consideră importante în deteriorarea relației a fost mutarea celor doi în casa mamei Cristinei, Tanța Blonda. Conviețuirea cu fosta soacră ar fi creat o situație dificilă pentru el, mai ales după evenimentele care avuseseră loc în timpul emisiunii.
- Tarot Online: Previziuni și etalări zilnice.
- Valentina Naforniță și Andrei Jilihovschi deschid Bucharest Opera Festival pe 11 iunie, cu Iolanta la Opera din Chișinău
- Andrei Rotaru rupe tăcerea despre despărțirea de Cristina Petre și rolul fostei soacre
- Andrei Rotaru, din nou viral! Gestul care a atras toate privirile. Cum și-a făcut apariția după despărțirea de Cristina
Andrei susține că nu a vrut despărțirea
Fostul concurent afirmă că, deși mama Cristinei ar fi spus că îi iartă pe cei doi pentru cele întâmplate în cadrul emisiunii, în realitate lucrurile nu ar fi revenit la normal.
Andrei spune că a rămas, în ochii familiei, asociat cu greșelile sale din trecut, iar această etichetă ar fi influențat inclusiv modul în care era tratat în propria locuință.
„Deci, ea s-a despărțit de mine, dar eu nu am vrut să mă despart de ea (…) Mama ei a spus că ne iartă, dar nu a fost deloc așa! (…) Am fost judecat ca persoana care a înșelat și atât. Eu nu am mai fost altcineva decât cel care a înșelat în curtea aia (…) Vreau să înțeleagă și Cristina, să se uite bine acum la noi, în curte unde mâncam eu în spatele casei și ea mânca cu mama ei în casă, separat. Eu iarna mâncam singur acolo, nu aveam voie în casă.”
Citește și:
Declarațiile sale descriu o perioadă în care relația dintre cei doi ar fi devenit tot mai tensionată. Andrei consideră că revenirea în casa mamei Cristinei a avut un rol important în evoluția ulterioară a cuplului.
Perioada petrecută în Bali l-ar fi făcut să privească diferit relația
În declarațiile sale, Andrei a vorbit și despre cele două luni petrecute în Bali. Potrivit acestuia, perioada respectivă i-ar fi oferit ocazia să se detașeze și să reflecteze asupra propriei persoane și asupra lucrurilor prin care trecuse.
Fostul concurent spune că, în acea perioadă, a încercat să se reconecteze cu el însuși, în contextul în care și el resimțea durerea provocată de situația prin care trecea.
„În primul și în primul rând, faptul că ne-am întors acasă la mama ei (n.r. motivul despărțirii). În al doilea rând, două luni de zile cât am stat în Bali, am început și eu să mă uit la soare, la lună, la stele și am început să mă conectez cu mine, că și eu eram cu durere (…) Și i-am zis: > (…) Faptul că eu i-am spus lucrurile astea și nu i-am mai acordat atenție au dus la ruptura care urma să fie”, a spus Andrei Rotaru, la „Insula Iubirii – Reuniuni”.
Citește și:
- Cristina Petre, mărturisiri emoționante înainte de Insula Iubirii – Reuniuni:Cristina de astăzi îi mulțumește că a rezistat...
- Nuntă, lacrimi de fericire și o veste care le-a schimbat viața. Surpriza uriașă pentru Simona Butură
- România încheie Campionatele Balcanice de la Volos cu 8 medalii și locul 3 pe națiuni